Vážení zákazníci, přejeme Vám šťastný a zdravý rok 2021! Vaše Jiskra

Xyloba, Strana 2

Xyloba je dřevěná hudební stavebnice, která nabízí téměř neomezené varianty, jak ji sestavit.

Potěší jak "stavitele", kteří rádi kuličkové dráhy konstruují, tak "skladatele", kteří s její pomocí mohou komponovat hudbu.

Xyloba je vyrobena z vysoce kvalitního bukového dřeva, které zajišťuje dobrou stabilitu postavené kuličkové dráhy a bude těšit ještě i další generaci. Xyloba sestává z různých typů dřevěných stavebních kostek, které tvoří věže, a kolejnic, které je propojují. Jejich délka pak určuje rytmus písně. Součástí kuličkové dráhy jsou kovové zvukové destičky naladěné do tónů. Sady obsahují tóny z oktávy C3 az C4. Je však možné si dokoupit jakýkoli tón v rozmezí G2 až D4, včetně půltónů. Součástí sady Mezzo a Orchestra je také palička, která dovoluje hrát na tóny vyskládané na podložce jako na xylofon. Poslední částí sad jsou černé skleněné kuličky, které tvoří zvuk.

Při jízdě dolů naráží kulička na jednotlivé destičky s tóny, a tím vytváří melodii. Jak Xyloba funguje, se můžete podívat zde.

Xylobu si můžete vybrat buď v připravené sadě: malá - Piccolino, střední - Mezzo, velká - Orchestra, v rozšiřujících sadách, které pokrývají "přechod" od jedné velikosti k té vyšší: z malé na střední, ze střední na velkou. Další sady nabízejí složení nápěvů různých písní. Konkrétní celé melodie si můžete složit s připravenými sadami (i s návodem).
Nebo si můžete vybírat jednotlivé díly podle vašich potřeb. Všechny sady i díly k sobě dokonale pasují, proto není problém kusy, které již máte, jakkoli rozšířit a zájem o Xylobu tak oživit.

Díky návodům, které jsou součástí sad, může melodii vytvořit opravdu každý. Brzy bude v nabídce také kniha návodů s českými písničkami. Zatím si můžete vybrat německou variantu. Melodie však můžete skládat čistě podle vaší fantazie.

Hru s Xylobou můžete oživit dalšími druhy kuliček - sadou dřevěných, které obsahují 9 kuliček z různých druhů dřev, nebo sadou experimentálních kuliček, které v sobě skrývají 9 kuliček z různých materiálů. Každý materiál má různé váhu, tvrdost, jinak na tón zazvoní - krásně se tak můžete propojit do jejich fyzikálních vlastností...

Více o jednotlivých komponentech se dočtete vždy v detailu produktu. V případě dotazů, nám směle zavolejte, nebo napište :)
Rádi vám také pomůžeme při sestavení konkrétních melodií či písní.

Výhody Xyloby: 

  • Xyloba je modulární stavebnicový systém, všechny díly lze vzájemně kombinovat a rozšiřovat. 
  • Xyloba podporuje motoriku, představivost a umožňuje kreativně tvořit hudbu. 
  • Z pedagogického hlediska lze kuličkovou dráhu využít k vizualizaci hudby v kombinaci s potěšením ze hry. 
  • Díky stabilní konstrukci můžete vytvářet i dráhy z vysokých věží. 
  • Precizní komponenty Xyloby skvěle znějí a mají velmi příjemný zvuk. 
  • Dřevěné díly jsou vyráběny z bukového dřeva firmou Weizenkorn ve Švýcarsku v režimu chráněné dílny.

Podívejte se, jak se staví Xyloba.

 

NOVINKA: Xyloba Junior

Nová řada Xyloby pro nejmenší - velké koule, které nejde spolknout :), velké dráhy, které se snadno staví, bytelné díly, které všechno vydrží (skoro všechno ;) To je mladší sestra Xyloby ve třech provedeních - MINI, MIDI, MAXI. Vyberte si a zábava může začít!

 

 

Nejprodávanější

50
3336915033369

Stránka 2 z 5 - 75 položek celkem

Další produkty

Stránka 2 z 5 - 75 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.